Girolamo Cardano

Cardano Girolamo, vědec fyziky a hráč šestnáctého století (1501-1576), byl jedním z prvních vědců, kteří se zabývali výpočtem pravděpodobnosti, sto let před Pascalem, a text, který dnes vášniví systémoví inženýři považují za zlatý. Metoda Cardano je slavný herní systém, který se stále používá v kostkových hrách.

Altavilla Enrico skvělý hráč rulety

Pan Altavilla Enrico, novinář a spisovatel knih o hazardních hrách, narozený v Neapoli v roce 1915, zvláštní korespondent pro Corriera della Sera, jeho skvělé knihy o strategiích rulety jsou bohužel stále nedostupnější. Altavilla Enrico se proslavila touto nezapomenutelnou frází: hraní může dát dvě velké radosti, vítězství a prohru. Kdokoli se baví, jen když vyhraje, není skutečný hráč.

Markýz D’Arago

Markýz D’Arago, skvělý hráč francouzské rulety, ve své knize s domýšlivým názvem Jak jsem ovládl tyto stroje, odráží mnoho dalších autorů, kteří podporují stejnou masu, a opakovaně říká, že s touto metodou byly někdy získány mimořádné výsledky, držet ránu někdy na třech nebo čtyřech stolech současně, aby získal potlesk ostatních přítomných zákazníků. Nepochybujeme o tom, co říká Markýz, ale když jsme prozkoumali D’Aragoovu metodu, absolutně nemáme chuť ji přijmout, natož ji navrhnout. https://rootcasino-cz.com/. Protože matematika při řešení tohoto problému velmi nepomůže, je třeba spoléhat na praxi, na statistické studium jevů nebo jiné pojmy. Ruleta je ale čistě matematická hra, její problémy jsou proto matematické a pamatujte, že pokud matematický problém není matematicky vyřešen, nikdy se nevyřeší.

Louis XIV King s vášní pro hru

Louis XIV hrál s maršálem d’Estrèes, který poté, co hodně ztratil, chtěl odejít do důchodu, ale král mu řekl: Nemáte žádný majetek? Monarcha, který podněcuje předmět ke zničení obličeje, aby mohl pokračovat ve hře, je dobrým ukazatelem míry dosažené vášní. Od Jindřicha IV., Až na několik krátkých přestávek, francouzská šlechta obecně, a zejména pařížský dvůr, smysluplně riskovaly své příjmy v rozmarech osudu, na zeleném koberci nebyly dámy o nic méně vytrvalé a odvážné než muži. Říká se, že Montespan, oblíbenec Ludvíka XIV., Za jedinou noc prohrál a vyhrál báječné částky, něco jako půl milionu zlata, ani ji její proslulý ochránce nedokázal zadržet, protože on sám byl posedlý násilným potěšením vás s tajemstvím a vášní hry.